مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی

بار ها و بار ها این سوال در اذهان مختلف ملت  ایران شکل گرفته که دستاورد انقلاب اسلامی طی ۴ دهه ظهور بر تارک سیاسی ایران چه بوده و آیا این دستاورد ارزش این همه مقاومت و سختی در برابر زورگویان عالم را داشته است؟رسانه های آن ور آبی با بزرگ نمایی نواقص و مشکلات و کوچک نمایی و سانسور سازی دستاورد ها، در پی کاهش عزت نفس ملت ایران و بازسازی مجدد شعار “ما نمی توانیم”  که در دوران پهلوی و قاجار بر تارک اندیشه حاکمان و ملت ایران نقش بسته بود هستند و رویکرد اصلی آن ها ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی در امر حاکمیت است.

از سوی دیگر در داخل نیز گاهی نواقصی از قبیل تبلیغات نارسای حکومت از دستاورها و گاهی نشان دادن تنها نیمه ی پر لیوان از طریق این تبلیغات، بر عمق و دامنه ی اشائه ی پرسش مطرح شده افزوده است. بار ها و بار ها در نمایش دستاورد های انقلاب اسلامی از پیشرفت های علمی، مثل صنعت نانو، هسته ای و … نام برده شده است. و احتمالا کمتر کسی از پیشرفت حیرت انگیز در صنایع نظامی و موشکی و هوا فضا مطلع نباشد. ولی سوال اصلی این است که آیا این ها دستاورد اصلی انقلاب هستند و انقلاب اسلامی شکل گرفت که تنها چنین دستاورد هایی حاصل آید؟

فی الواقع باید گفت که دستاورد های متداولی مثل دستاورد های مطرح شده که غالبا  برای  انقلاب اسلامی مطرح می شود تنها ابزار هایی برای تحقق آرمانی ولاتر و برتر هستند. قله ی انقلاب اسلامی تحقق جامعه ای است مبتنی بر اسلام که تک تک افراد آن اسلام را چه از جهت شئون انفرادی و چه از چه جهت شئون سیاسی و اجتماعی مورد درک و عمل قرار می دهند. مصداق بارز دستاورد های انقلاب اسلامی در حرکت در مسیر این قله، شهید حججی هایند که با نزدیک شدن به غایت فطری انسانی در افق وجودی تحقق انسان کامل ره صد ساله را یک شبه طی کردند و این مهم در این مقیاس حاصل نمی شد مگر با ظهور انقلاب اسلامی و حضور جمهوری اسلامی به عنوان قوای حاکمه کشور.در کجای عالم و تاریخ می توان یافت انسان هایی مانند شهدای جنگ هشت ساله، شهدای مدافع حرم، شهدای هسته ای و عالمان و دانشمندان متعهد و متخصص و نخبگان گمنامی را که نه تنها اسلام را با وجود تمام حجمه های رسانه ای، سیاسی، فرهنگی، افتصادی ایادی شیطان درک کرده اند بلکه عمل کردن به آن را در تمامی شئون زندگی خود به منصه ظهور کشیده اند  و اخلاصشان گوهر تابنده آنان در خدمت رسانی به ملت ایران بوده است.

و چه دستاورد های عجیبی هستند اینان. اینان که با حرکت در مسیر غایی انسان کامل بسی حیرت را در میان عالمیان از خود به جای گذاشته اند. انسان هایی که از مرگ و دشمن هرگز نمی هراسند و قهقهه ی مستانه ی شان به وقت شهادت، هیبت ساختگی دشمنان را به یک باره فرو می ریزد و نه این گونه است که اینان موجوداتی بی احساس و درنده باشند. هنگام مواجهه با سایر مومنین از فروتنی و محبت شان حیرت می کنی و مهربانی شان با همسر و فرزند و دوستان شان بی نظیر است. وقتی در محضر پروردگار حاضر می شوند خاشع اند از خوف او، و گویی این نه آن دلاوری است که در مقابل دشمن آن چنان بی باک و نترس می شناختی اش. تعهدشان نسبت به مسئولیت شان غیر قابل باور است و این تعهد است که ایشان را به تخصص در مسیر حرکتشان ملزم می کند.

آری، چنین انسان هایی را با چنین کیفیتی و کمیتی در طول تاریخ و در عالم نخواهیم یافت. این است دستاورد انقلاب اسلامی در مقدمه سازی ظهور منجی عالم. نیروی انسانی با چنین کمیت و کیفیتی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی است و این نیروی انسانی مهم ترین زیرساخت لازم برای ظهور و برقراری حکومت الهی برای جهانیان خواهد بود. و در پایان در یک کلام باید گفت مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی پرورش انسان های تراز اسلام است.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
می‌خوای بهترین باشی؟ پس باید از بهترین مطالب استفاده کنی
اگر می خوای بهترین هایی رو که می خونم، می نویسم، می بینم و می شنوم رو کاملا رایگان دریافت کنی ایمیلت رو وارد کن
دریافت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌خوای بهترین باشی؟ پس باید از بهترین مطالب استفاده کنی
اگر می خوای بهترین هایی رو که می خونم، می نویسم، می بینم و می شنوم رو کاملا رایگان دریافت کنی ایمیلت رو وارد کن
دریافت رایگان
close-link
می‌خوای بهترین باشی؟ پس باید از بهترین مطالب استفاده کنی
اگر می خوای بهترین هایی رو که می خونم، می نویسم، می بینم و می شنوم رو کاملا رایگان دریافت کنی ایمیلت رو وارد کن
دریافت رایگان
close-link